Pracuje z dziećmi i młodzieżą w atmosferze szacunku i uważności podążając za ich potrzebami, by jak najlepiej zrozumieć ich Świat. Kieruje się podejściem holistycznym, rozumieniem trudności w odniesieniu do całej rodziny.
Jestem absolwentką UAM w Poznaniu. W pracy specjalizuję się w problematyce emocjonalnej, rodzinnej oraz w zaburzeniach zachowania dzieci i młodzieży. Ukończyłam m. in. Studia Podyplomowe w zakresie:
– Systemowa Terapia Rodzin (W-wa Synapsis)
– Psychokorekcja Zaburzeń Zachowania Dzieci i Młodzieży (UŚ)
– Pedagogika Lecznicza i Alternatywna (PTHP)
– Systemowe Rozumienie Rodziny (Krakowska Fundacja Rozwoju Psychoterapii)
Mam 35 letnie doświadczenie w pracy psychologa z dziećmi i młodzieżą niepełnosprawną (szkolnictwo integracyjne i specjalne) oraz z dorosłymi cierpiącymi na afazję (SON).
Posiadam Dyplom nr 207/K.14/2019 ukończenia Podyplomowego Kursu Psychoterapii organizowanego przez Polski Instytut Ericksonowski akredytowanego przez The Milton H. Erickson Foundation, INC (Phoenix, Arizona), ukończyłam całościowe szkolenie przygotowujące do uzyskania certyfikatu psychoterapeuty Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.
Dodatkowo odbyłam także szkolenie z stosowania technik hipnozy ericksonowskiej w pracy terapeutycznej.
Praktyki/Współpraca :
– Szpital Miejski w Rudzie Śląskiej Oddz. Psychiatrii Ogólny oraz Oddz. Psychiatrii Dzienny,
– Ośrodek Terapii Uzależnień w Rudzie Śląskiej,
– Centrum Zdrowia Psychicznego „Feniks” w Zabrzu,
– Rudzkie Stowarzyszenie Pomocy Ofiarom Przestępstw,
Psychoterapia skierowana jest m.in. na pomaganie w radzeniu sobie z:
– objawami nerwicowymi
– depresją
– sytuacjami kryzysowymi (rozwodem, separacją, kontaktami z dziećmi),
– skutkami nadmiernego stresu
– lękami, fobiami
– problemami emocjonalnymi
– zespołem stresu pourazowego
– bólami psychogennymi
Prowadzę :
– terapię indywidualną dla osób dorosłych – opartą na wywoływaniu zmiany przez uruchomienie zasobów tkwiących w człowieku, rozpoznanie ograniczeń i zorientowanie na przyszłość,
– terapię małżeńską oraz par – zorientowaną na pokonanie trudności życiowych i rozwiązanie problemów, odbudowaniu dobrej, bezpiecznej i satysfakcjonującej obie strony relacji.
Aktualnie w trakcie studiów na kierunku lekarskim na Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach. Prowadziła badania dotyczące zaburzeń funkcji poznawczych u pacjentów chorych na schizofrenię oraz nadużywających substancji psychoaktywnych.
Doświadczenie zdobywała min. w Ośrodkach Interwencji Kryzysowej, Ośrodkach Leczenia Uzależnień, Oddziałach Psychiatrycznych. Zajmuje się diagnozą deficytów poznawczych u pacjentów neurologicznych oraz udarowych, udziela licznych konsultacji na oddziałach pediatrycznych, intensywnej terapii, onkologii oraz chirurgii. Ma na swoim koncie setki godzin konsultacji indywidualnych.
Bogate doświadczenie w terapii uzależnień oraz w pracy z osobami zagrożonymi wykluczeniem społecznym, zaburzeniami zachowania.
Posiada uprawnienia i kompetencje do pracy ze sprawcami przemocy domowej metodą Duluth.
Ciągle podnosi swoje kwalifikacje oraz uczestniczy w licznych szkoleniach i warsztatach psychoterapii. Od 2016 roku trener Centrum Działań Profilaktycznych gdzie prowadzi szkolenia i warsztaty z zakresu profilaktyki. Trener programów rekomendowanych przez Państwową Agencję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
Obecnie rozwijam się na płaszczyźnie psychoterapii. Ukończyłam kurs podstaw psychoterapii w Polskim Instytucie Ericksonowskim, a obecnie jestem uczestniczką całościowego studium psychoterapii w nurcie systemowo – ericksonowskim w Katowickim Instytucie Psychoterapii.
Od ponad 10 lat pracuję w placówkach edukacyjnych jako psycholog (przedszkole i szkoła podstawowa konwencjonalne oraz wg pedagogiki Montessori). Przez kilka lat pracowałam jako nauczyciel edukacji przedszkolnej. W tym czasie wiele nauczyłam się o dzieciach, a jeszcze więcej od dzieci i ich rodziców. Moje podejście do pracy terapeutycznej i edukacyjnej kształtowało się inspirowane Pozytywną Dyscypliną, Porozumieniem bez Przemocy, neurodydaktyką, Systemowym i Psychodynamicznym nurtem w psychoterapii.
Moje pasje to oczywiście psychologia, a oprócz tego koty (mieszkam z trojgiem przekochanych kocich przyjaciół), kajakarstwo, kultura i gwara śląska, gry planszowe, muzyka rockowa, literatura dziecięca oraz ekologia i zerowasterstwo.
Moje motto to: “Na temat rzeczywistości można skonstruować wiele prawd. Wybierz tę, która pozwala Ci się rozwijać.”
Jestem fizjoterapeutą z zamiłowania z sercem na dłoni, w pracy z najmłodszymi podążam za ich naturalnym potencjałem wspierając ich rozwój motoryczny w sposób dla nich bezpieczny. Zawsze uśmiechnięta i otwarta pozwalam dziecku stopniowo oswajać się z nową sytuacją, aby w pełni ukazało ono wachlarz swoich zdolności motorycznych.
Ogromnie pasjonuje mnie rehabilitacja stomatologiczna u dzieci i dorosłych. Zajmuje się również przygotowaniem niemowląt do zabiegu podcięcia krótkiego wędzidełka języka.
Prywatnie jestem pasjonatką wędrówek po górach i śpiewu;)
Obecnie pracuje jako nauczyciel i pedagog w Niepublicznym Przedszkolu dla Dzieci Niepełnosprawnych w Gliwicach. Posiada kwalifikacje
z zakresu Terapii Ręki, Treningu Umiejętności Społecznych (TUS), Metody Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne, Sensoplastyki. Nieustannie uczestniczy w szkoleniach i warsztatach podnosząc swoje kwalifikacje, by móc prowadzić jak najefektywniejszą terapię.
Swoje doświadczenie zdobywałam między innymi podczas pracy w Szpitalu pediatrycznym na oddziale dziennym psychiatrycznym, w Poradni Środowiskowej Dzieci i Młodzieży, w Ośrodku Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży, a także w Poradni Pedagogiczno-psychologicznej. Współpracowałam także
z Fundacją Spectrum Liberi, Dom Aniołów Stróżów oraz Ośrodkiem SPES.
Brałam udział w kursach doszkalających oraz warsztatach. Między innymi: kurs WWR, warsztat TUS — trening umiejętności społecznych, Arteterapii oraz terapii zajęciowej.
Metody Pracy: Integracja Sensoryczna, Terapia Ręki, metoda ruchu rozwijającego Weroniki Sherborne, Terapia pedagogiczna, Trening Umiejętności Społecznych
Jako psycholog doświadczenie zdobywałam w Centrum Zdrowia Psychicznego i Leczenia Uzależnień w Gliwicach, gdzie pracowałam z osobami z tzw. podwójną diagnozą, u których występuje jednocześnie choroba psychiczna i uzależnienie od środków psychoaktywnych. Prowadziłam z pacjentami zajęcia indywidualne oraz grupowe, w tym dotyczące uzależnień behawioralnych, autogenny trening Schultza, także mikrowykłady, psychozabawy i warsztaty. Prowadziłam ponadto społeczności terapeutyczne systematycznie współpracując z rodzinami pacjentów. Pracowałam również w Poradni Leczenia Uzależnień w CZPiLU w Gliwicach, gdzie prowadziłam indywidualne terapie oraz w Poradni Zdrowia Psychicznego, gdzie leczyłam osoby z zaburzeniami psychicznymi/zaburzenia lękowe, depresyjne/, a także z problemami rodzinnymi, traumami.
Pomoc ludziom zawsze była moim celem, dlatego wkładam wiele zaangażowania w terapię zarówno dorosłych, jak i dzieci. Ważne jest dla mnie indywidualne podejście do każdego pacjenta, a także współpraca i włączenie w terapię rodziny.
Pracowałam na Oddziale Onkologicznym, w Domu Pomocy Społecznej z osobami dotkniętymi sprzężonymi niepełnosprawnościami oraz w Szkole
i Przedszkolu z dziećmi i młodzieżą.
Z mojej fascynacji językiem, jego przyswajaniem przez dzieci oraz trudnościami w tym obszarze zrodziła się potrzeba pogłębienia wiedzy w tym zakresie.
W związku z tym ukończyłam studia Logopedyczne na Uniwersytecie Śląskim.
Obecnie pracuję głównie z dziećmi w wieku przedszkolnym pomagając im korygować wady wymowy
oraz ćwiczyć słuch fonematyczny.
Pomagam także dzieciom z afazją motoryczną rozwojową, opóźnionym rozwojem mowy, autyzmem i niepełnosprawnością intelektualną oraz parcjalnymi deficytami w ramach terapii WWRD.
W terapię logopedyczną wplatam ćwiczenia korygujące inne współwystępujące deficyty, a całość zajęć staram się prowadzić w formie zabaw i gier, aby nabywanie nowych umiejętności sprawiało dzieciom frajdę.
Pracuje z :
-zaburzeniami poznawczymi
-dzieci z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i znacznym
-również ze sprzężeniami
-dzieci autystyczne